close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Venira - Moringový olej | First impression

28. august 2019 at 12:09 | ellie |  Beauty
Oleje jsou pro mě lákavé, ale dávám přednost jiným produktům. Tento mě zaujal jen díky vzorečku, který jsem dostala. Nyní vám chci říci, jaký první dojem na mě udělal.

 

Komunita na sociálních sítích - ovlivňují náš charakter?

12. august 2019 at 14:25 | ellie |  Ze života
Na internetu se pohybuji řadu let. Od roku 2014, kdy jsem dostala noťas do ruky jsem projela mnoho komunit a nestačila jsem se divit. Chci věnovat tento článek, jak může některá komunita ovlivňovat jedince, ať už na internetu nebo v reálu.

Zhruba od čtrnácti jsem začala blogovat. Opravdu už blog.cz znám několik let a měla jsem i roční pauzy, jako třeba i teď, ale pokaždé když se vrátím tak je to tady pořád stejné. Mám namysli, že komunita lidí je tady pořád stejná a to v dobrém duchu. Když čtu nějaký článek, který se zakládá na osobním názoru, nikdy na mě nepůsobí destruktivně a s tím se tady na blogu setkávám řadu let. Když jdu na diskusí fórum, ty názory se tam prezentují jinak, vnucují, znehodocují, přesvědčují vás o opaku a ještě vás odsoudí. To je něco co mě osobně hodně vadí, protože jsem typ, co si rád vymění názory, rozšíří obzory a pokecá s cizími lidmi na netu. Jenže to má velké ale: představte si, že máte nějaké své názory a myšlenky a jste slušní a nemáte v povaze urážet druhé lidi. Dokud tedy nezavítate na web, kde je to tam částé, budete součástí toho webu, budete čtenář i komentátor, myslíte že by komunita vás změnila, kdybyste se pohybovali pravidelně v takovém okruhu? Vaše odpověď je pro mě hodně důležitá, protože se snažím říci, že právě určité webové stránky mohou ovlivnit náš charakter, názory, životní postoje. Vznikají samé články, jak IG nám představuje zkreslený svět a my jsme kvůli němu méněcenní, protože je to všechno vyumělkované.

Sama s tím bojuju, komunity jsou všude různé. Když srovnám třeba blog.cz a facebook, tak se to diametrálně liší. Na blog.cz vždy chodili vychovaní lidé, co si zpravidla hleděli svého, na FB už každý rýpal a dělal si z vás třeba srandu, hlavně z vaších názorů. Osobně jsem na blog.cz vyrůstala a pokaždé když tady zavítám, tak sice jsou tu jiní uživatelé, ale princip komunity zůstavá vždy stejný = chovat se k sobě hezky. Naopak na jiných webech je to stejné. Tam kde je OK se k sobě chovat hnusně, tak se to za deset let nezměnilo, i když jsou tam pořád jiní uživatelé. Ten vzorec chování se prostě nezměnil.

Mám i za to, i z osobních zkušeností, tak ze zkušeností druhých, že se to tak trochu odrazilo i v našem pravém charakteru, na internetu člověk může vystupovat jakkoliv chce, ale v reálu to může člověka i změnit. Netvrdím, že jsem se kvůli lidem na internetu změnila, ale díky tomu jsem více opatrnější a dávám si od té doby na lidi více pozor. Samozřejmě se to týká spíše probíraných témat, které mě zajímaly př. jak sbalit holku, jak ji dostat do postele - na internetu se každý chlubí, jak se přetvařuje a v reálu mu ty holky žerou masku hodného kluka. Takže v mém případě se změnilo tedy to, že lidem obecně nevěřím a možná jsem i ráda jak se ti lidé chovají. Je to třeba i ukazatel toho, jak se někdo může v reálném světě přetvařovat a na internetu ukazuje svojí pravou tvář.

U sebe jsem si všimla, že na každém serveru se chovám jinak. A je to právě tou komunitou. Někde jsem drsná, tady na blogu jsem v klidu a pročtu jakýkoli názor, někde je mi to jedno. Vlastně i pár lidí si toho všimlo, že například v soukromí jsem v klidu, ale jak mě čtou, tak úplně jiný člověk. A jak říkám, z mé strany to není maska, ale spíše potřeba. Myslím si, že je to i o tom, jak moc jedinec je silný a dokáže si zachovat své já, jak osobností tak názorové. Ale pokud je to někde, kde je známo být na sebe hnusní, tak musím říci, že jsem se i nechala stáhnout. Ne proto, abych škodila lidem, ale abych nebyla za tu slabou a měla také své slovo. Pak vzniká už takový vzorec chování na webech a nelze z toho vybruslit zpět. Sleduji řadu let jednoho diskutéra, který je milý a je hodně chytrý, proto je to hodně kvalitní diskutér a umí přesvědčovat druhé. Narazila jsem na něho na nejmenovaném serveru, kde se nechal stáhnout komunitou a nadával pak lidem sprostě, přál jim smrt. Sice své názory uměl hodně dobře formulovat, umí kvalitně psát a má znalosti, ale pak to časem i prokládál urážkami a nebral v potaz jiné názory. Sám nakonec uznal, že se nechal stáhnout nevědomě davem, nechtěl být takový. Ale stal se z něho zlý člověk, minimálně na tom webu. Když jsem ho četla na blogu a v současné době bloguje, tak je velmi milý člověk, do kterého by tamní lidé neřekli a dívali by se na něho stejně. Chci tím říci, že ty sociální sítě mohou hodně ovlivnit a asi by bylo se zeptat hlavně sama jestli jsem takový doopravdy, nebo jen na internetu, potažmo v komunitě, kde jsou na sebe lidé hnusní?

Myslíte si, že mohou sociální sítě ovlivnit váš charakter v tom špatném smyslu? Myslíte si, že se hodně lidí přetvařují právě v realitě a anonymně ukazují svojí tvář? Byli jste někdy svědkem u takových lidí?

Venira | First Impression

2. august 2019 at 18:11 | ellie |  Beauty
Veniru jsem chtěla zkusit už půl roku dopředu a až teď jsem se k tomu konečně dokopala. Nemohu uvést plnou recenzi, jelikož ji využívám teprve 8 dnů. ale stojí za to si ji přiblížit a jaký dojem na mě udělala

 


Střední kosmetická škola

15. june 2019 at 21:43 | ellie |  Ze života
Již 4 roky jsem chodila na kosmetickou školu. Myslím že rozhodně stojí si trochu rozebrat jak to tam chodilo a o čem je vůbec ten obor. Mnoho lidí si myslí, že je to jen o líčení a zkrášlování, přitom tohle je jenom třešnička na dortu.

Pro kosmetiku jsem se rozhodla, protože je to jedna z nejlehčích maturit vůbec, krom státních, ty jsou všude stejné. Proto jsem si vybrala tento obor, hlavně kvůli papíru a celkově ten obor není tolik namáhavý.

Když jsem přišla úplně poprvé do třídy, kolektiv na první pohled katastrofální. Holky si vybíraly kamarádky podle oblečení a vzhledu. Kosmetika je hodně proslulá i tím, že na škole jsou pipinky, co se rády malují a mají pipinózní proejevy. Také se ráda upravuji a líčím, ostatně ten blog o tom je, ale spíše mi jde o chování. Mohla bych to přirovnat k americkým filmům - jak přes kopírák. Údajně se tak studenti chování i na právnícké fakultě, kdo má lepší mobil, oblečení apod. Nejsme schopna posoudit, ale snažím se říci, že každý obor má své specifické vzorce chování a kosmetika ho rozhodně má. Takže jsem se moc necítila v tom kolektivu, holky hodně namyšlené a to teprve vylezly ze základky. Povyšovat se nad někým, kdo ještě nic nedokázal mi přijde trapné, ale u kosmetiček je to dáno, čím lepší hadry = lepší člověk. Ostatně takto jednoduché myšlení najdete bohužel v různých, specifických skupinách, takže bych jim to neměla ani za zlé.

Samozřejmě rok po roce to bylo i lepší, podle mě jsou ty první začátky nejhorší, nevíte co čekat a co tak vím, tak to tak chodí i v práci, takže to beru v současné době s rezervou. Ale nikdy jsme nebyly ideální kolektiv, bohužel samé holky, řešení kravin, kdo má lepší rtěnku a byly i teze že ta, co má lepší hadry je prostitutka. Takže se tam "normální" člověk nic nepřiučí, než poslouchat žvásty pipin, co jsou povrchní, ale charakter nebyl třeba špatný, jen je to o seřazení priorit.

Mnoho lidí si myslí, že kosmetika rovná se se hezky nalíčit, učesat a být krásná. To sice ano, ale jako poslední tečka na závěr. Sama jsem si myslela že o tom bude tento obor, ale zmýlila jsem se. Kosmetika je o znalostí anatomií kůže, znát nemoce, estetické zákroky, rovnoměrnost obličeje, jak se starat o pleť, typy pleti apod. Jde o to znát kůži jako takovou a umět definovat různé odchylky, případně udělat diagnózu pleti, umět zvolit správnou masku, sérum, kosmetické masáže. Takže je to spíše o té estetice a umění poznat kůži jako takovou, než jen znát různé druhy rtěnek. Myslím, že je to i užitečné do života, co dělá kůže, jak se chová, nemoce, nádory, může se to hodit a je to i dobrá obecná znalost pro IQ. Mě osobně to nebavilo, protože jsem nikdy nebyla studijní typ, takže jsem nevěděla která bije a vše jsem se doučila při maturitě, jak jinak :-D takže to není ani tím, že by ten obor stál za nic, ale škola mě nikdy nebavila a otravovala vždy život.

Co se týče učitelů, tak je to vždy stejné na každé škole. Některé byly fajn, férové, dokonce i mém oboru hodně chytré a ne žádné slečinky, co se uměly jen hezky namalovat. Řekla bych že kosmetičky okolo 40+ jsou ještě inteligentní, ty mladší už jsou spíš namyšlenější a moc se nevyznají v kosmetice a dělají to pro byznys. Nechci nikoho házet do stejného pytle, ale jde tam vidět ten věkový rozdíl a přístup. Střední jako taková mi připomíná opravdu americkou školu, takže jsem se tam cítila někdy jako páté kolo u vozu. Prostě tento druh kolektivu není pro mě.

Učení jako takové bylo hodně primitivní. Ze začátku to na mě bylo hodně, učit se dvě až čtyři stránky, když jsem se učila na maturitu, tak jsem si uvědomila že to je oproti tomu nic. Jenže když se na to dívám teď s odstupem času, tak to bylo fakt primitivní jak ty předměty tak látka jako taková. Ve zdravovědě to byly základy jako složení potravy, soustavy, tělní tekutiny. Člověk co umí logicky přemýšlet by to odřekl sám, aniž by se musel učit - logicky v rámci školy jsem nikdy neuměla přemýšlet, takže vše na zpaměť :-D a odborné byly taky v klidu. V češtině jsem si nebyla nikdy jistá, literatura mě nebavila a těch učitelů co jsme měly je taky na samostatný článeček. Každý měl jinou formu učení, jeden byl na literaturu, druhá na gramatiku, třetí na pravopis. Vyber si, co se ti hodí k maturitě. U ostatních škol, co jsem tak slyšela, tak toho měly mnohem více než my. takže jsem i ráda, že jsem si možná vybrala tento obor kvůli objemové látce.

Na závěr bych chtěla říci, že jsem ráda za zkušenosti, hlavně z praxe a dokonce se to hodí i do životopisu. A kdybych se tím chtěla živit, tak mám prostě praxi, jak s klientelou, tak i s kosmetikou jako takovou. Hodí se mi to i do obecného života, jak se chová kůže atp. Takže dobrá zkušenost. Cílem byla maturita, zbytek pro mě omáčka. Pokud to někdo čte, že by to chtěl zkusit, tak jestli máte silný žaludek na uvedený kolektiv, tak prosím. Pokud vás zajímá anatomie a rádi se učíte a máte rádi klientelu, mohu doporučit.

PS: Možná bych mohla napsat samostatný článek jak to chodí v praxi. Klientela, postup ošetření, zkušenosti, typy klientek.

Estée Lauder Double Wear - Nejlepší make-up? | Recenze

10. june 2019 at 16:57 | ellie |  Beauty
Tento make-up má dodnes nejpozitivnější reakce, stojí za to si jej koupit, nebo je to jen reklamní tah od slavných youtuberů a blogérů? Skutečně vydrží celý den, nebo má na to podíl i kvalitní pimer a settingspray, o kterém se už nikdo nezmiňuje, pro podporu výdrže make-up, pro přečtení rozklikni celý článek a dovíš se více.

Kabelka na řetížku - Mohito

28. april 2019 at 16:53 | ellie |  Beauty
Mohito patří mezi mé oblíbené prodejny. Vždy tam ulovím nějaký kousek a tento měsíc tomu byla kabelka na řetízku v zastřené růžové barvě. Nejsem fanoušek kabelek, a proto je nekupuji z potřeby, nýbrž když nějakou uvidím, proto je nakupuji sporadicky.

Where to go next